Karty jsou rozdány, ale my s nimi hrajeme!

Letem světem za pozitivním světlem aneb s úsměvem jde všechno lépe

Rok se s rokem sešel, a tak tady opět máme leden. Tentokráte 2018. Pokud se trochu zajímáte o historii (nebo klidně i trochu víc), určitě jste si už někde přečetli, nebo zaslechli, že osmičky jsou v historii naší republiky významné – 1918, 1938, 1948, 1968. Jak moc významná bude tato osmička? Doufejme, že příznivě. A nejen pro stát. Ačkoliv každý rok marně doufáme, že tentokrát se nám našich předsevzetí opravdu podaří dostát, proč by to nemohla být zrovna magická osmička, která přinese vše, co jsme si slíbili splnit?

Dobrá zpráva je, že osud máme ve svých rukou. Je jen na nás, jaký život si zařídíme. Ne nadarmo se totiž říká, že jaké si to uděláš, takové to máš. Neposlouchejte proto nikoho, kdo vám říká, že něco nedokážete, nebo že život není vždycky tak růžový, jak se vám může na první pohled zdát. Člověk, který takové věci říká, vám nepředává životní moudrost, ale hořkost, kterou si v sobě nese a která ho v konečném důsledku činí nešťastným. Každého, kdo tak negativně mluví, poplácejte po rameni, přátelsky pohlaďte a s úsměvem mu sdělte, že život může být tak růžový, jak růžový jej chceme mít. I se sundanými brýlemi.

 

Záleží jen na nás, jak růžový náš život bude

To samozřejmě neznamená, že se v něm nenacházejí momenty, kdy bychom nejradši zalezli pod deku a schovali se zde před celým světem na hodně, hodně dlouho. V roce 2017 takové nárazy určitě potkaly všechny z nás, mimo jiné i naši milovanou šéfovou Lucku. Kde by ale byla ona (a další, kteří čelili podobným či jiným vážným problémům zdravotního či jiného charakteru) bez pozitivního přístupu, víry v dobro a víry v sebe sama? Ono je snadné říci si, že život není růžový, utápět se v lítosti a smutnit, že se nemáme tak dobře, jak si zasloužíme. To ale nikam nevede. Kdyby tohle udělala Lucka, možná by se k zumbě a tancování nikdy nevrátila.

Víra v sebe, lásku a dobro

Život nám rozdává karty, se kterými musíme hrát. Je jen na nás, zda siz nich dokážeme vytahat žolíky a odehrát skvělou partii, na kterou budeme dlouho vzpomínat, nebo zda budeme karty bezmyšlenkovitě rovnat a přehazovat a pořád čekat na to, až přijde nějaká dobrá. Je ale důležité si uvědomit, že můžeme taky čekat věčně. Mnohem lepší je být vděční za karty, které máme v ruce a naučit se s nimi zahrát dobrou hru, ať už jsou jakékoliv. Přesně to udělala Lucka. Když jí byla v létě diagnostikována téměř úplná ztráta sluchu na jedno ucho, svět se jí zdánlivě zhroutil jako domeček z karet. Ze dne na den nechat tance. Životní vášně, zdroje obživy. Jenže co se dalo dělat jiného? A tak se žolíkem v této chvíli stal úsměv, víra v sebe sama a své bližní. A světe div se, ono to fungovalo! Přitom nebojovala, nestěžovala si, nezůstala stát. Dala si pauzu, rozmyslela, co s rozdanými kartami a přišla na to, že i s tím, co má na stole, se dá docela dobře hrát i vyhrát. Výsledek? V pondělí 8. 1. se vrací zumba do Ústí nad Orlicí, na Duklu, kam můžete jako dříve chodit na sedmou hodinu večerní. A tím to všechno jen začíná. Nechte se ale překvapit.

V nedokonalosti je krása

My u nás ve firmě věříme, že všechno, co nás v životě potká, se děje z nějakého důvodu. A ten se vyjeví často až potom, co si projdeme očistcem. Stejně jako naše šéfové Lucka. Co poznala? Co pochopila? Že i když by moc chtěla, nestihne vždycky všechno, nemůže být všude a nemůže myslet pořád jenom na ostatní. Že musí odpočívat, věnovat se sama sobě a rodině. Že potřebuje klid. Že to, že občas něco zapomene, nedodá včas, nebo něco splete je úplně normální. Protože dokonalost se měří právě tím, jak jsme schopni přijmout a milovat své drobné nedostatky. Ty nás činí tím, kým jsme. A když to dokážeme u sebe, dokážeme to i u druhých.

Dělejte to, co máte rádi

Co se tím vším snažíme říci? Starejte se o sebe. Pečujte o své tělo i duši. Vyzkoušejte naše výborné zdravé krabičky, nechte si sestavit jídelníček na míru, vypoťte ze sebe vánoční cukroví (a nejen to) na zumbě. Ale ne proto, abyste zhubli. Ne proto, abyste nějak vypadali. Dělejte to proto, že vás to těší, že se potom cítíte dobře. Jen to, co nás vnitřně naplňuje a co máme rádi má sílu, která nám dovolí vytrvat a nepolevit. Nepřemlouvejte se k něčemu, co se vám protiví. Takový projekt je již od začátku ztracený. Zapracujte na přístupu. Se správným přístupem jsou všechna rozhodnutí správná, všechny výsledky snažení správné. Mnohdy stačí změnit velmi málo, třeba postoj nebo pohled na danou věc, a celý svět se otočí o 180°. Žolíky se mnohdy objeví tam, kde byste je nejméně očekávali. Ve slabosti často najdeme sílu, která nás překvapí svou intenzitou a razancí.

My si nedáváme do roku 2018 předsevzetí. Jen jsme si slíbili, že si budeme věřit a že se budeme snažit vidět ve všem, co nás potká, něco dobrého. Naše šéfové Lucka je věrným příkladem toho, že to funguje.

Našim klientům i všem ostatním přejeme šťastný nový rok 2018 se spoustou splněných přání, jejichž strůjci jsme pouze my sami!

Za tým Krabičkujeme

Textařka Káťa