Mohu pít alkohol, když chci zhubnout?

V dnešním článku jsem věnovala pozornost tématu a dotazu, který (věřte nebo ne) je jedním z nejčastějších dotazů, který mě klienti pokládají. Každý den vím, že takový dotaz přijde. Ať už v mé poradně zdravého hubnutí, nebo na firmě krabičkujeme.

Můžu konzumovat alkohol, když chci zhubnout?

Alkohol představuje energii, která Vám podstatně zvýší kalorický příjem.

Možná byste mohli namítat, že pijete alkohol, který neobsahuje cukr, tím pádem do sebe dostáváte jen prázdné kalorie. Ano, to je sice pravda, ale v případě alkoholu a hubnutí nejde vůbec o to, že by se snad přijatá energie z alkoholu měnila v tuky. Jde o to, že se díky alkoholu výrazně zpomaluje metabolismus tuků, tedy jejich spalování.

Takže PO alkoholu netloustneme. Tloustneme DÍKY alkoholu.

Proč tomu tak je? Tělo se nebude zabývat spalováním tuků, když musí spálit alkohol! Pro tělo je alkohol TOXIN a je jeho prioritou se ho zbavit, tak nemá čas na spalování a štěpení sacharidů, bílkovin a tuků. Játra jsou prostě natolik zaneprázdněny spalováním alkoholu, že nestihnout nic jiného.  A tak můžete jíst zdravě a pravidelně a přesto Vaše tělo správně ony potraviny nespálí, ale uloží do zásob tuků.

Dalším důsledkem přibýváním na váze z důvodu požívání alkoholu je následná KOCOVINA. Kdo z nás si jde zaběhat, když ho bolí hlava, břicho, když má střevní potíže? A tak zůstaneme doma a o sportování si můžeme nechat jen zdát.

Napadlo Vás teď taky to, co většinu mých klientů? Takže když nepřiberu po alkoholu, ale díky alkoholu, tak nepřiberu, pokud nebudu při požívání alkoholu jíst vůbec? Tak ještě jednou. Tělo díky alkoholu zpomaluje metabolismus a správné spalování. To už nebudete jíst nikdy? Nebo si snad myslíte, že druhý den ten metabolismus nějakým zázrakem skvěle funguje? Někomu trvá nastartovat metabolismus i několik měsíců. A čím častěji ho zpomalujeme,, tím těžší je ho nastartovat.

A teď trocha výpočtů a přirovnání.

Představte si, že taková piňakoláda je kaloricky jako hlavní jídlo. Kolik takových hlavních jídel dáte za jeden večer?

A kolik cheeseburgerů dáte za jednu párty? 2? 3? 10? Jak to poznáte? No jeden cheeseburger je kaloricky jedna dvanáctka. Jste v šoku?

A co teprve whisky, nebo vodka? Pijete? Tak si možná příště vzpomenete na mou větu. Jeden panák je jako jeden čokoládový dortík. To zabolelo, že?

Nevinná dvoudecka bílého vína představuje v průměru 610 kJ. Červené víno má hodnoty dosti podobné (v průmeru 580 kJ). Kdo vypije celou lahvinku, určitě si sám spočítá kalorickou hodnotu, kterou do sebe nalije.

A dále… jedno nevinné pivo na odříhnutí, jak mi říká moje babička, má v průměru 875 kJ.

O snížení výkonu, mentálního zdraví, o zdravotních důsledcích od cukrovky, onemocnění jater, slinivky, onemocnění cév a srdce se dnes bavit nebudeme. Už teď mě budete proklínat, že jste to vůbec četli.

Tak pěkný víkend přeje Lucka z Krabičkujeme.cz