Předváděčka zimních špíčků je zase tady. Jaro!

Žádné fňukání. Vykročme do jara společně pravou nohou!

Březen, za kamna vlezem. Duben, ještě tam budem. Tak praví staré české přísloví. My se rozhodně nechceme přít s tradicí, která tu platí a funguje již velmi dlouhou dobu. Ale rádi bychom toto rčení pro letošní jaro trochu upravili. A kdo do toho chce jít s námi, může – budeme moc rádi. Komu se nechce, nemusí a může zůstat za kamny klidně až do května. Ale my říkáme – Březen, z pod-kamen vylezem!A hodláme se toho držet po zbytek roku. Dost bylo temné zimy, dlouhých večerů a černých rán. Ačkoliv zima má určitě taky něco do sebe, jako každé roční období, my už se tak těšíme na přicházející jaro plné sluníčka a svěžího vzduchu, že jej jednoduše vítáme s otevřenou náručí a s připravenými běžeckými botami, kolečkovými bruslemi a horskými i silničními koly! Do toho sbalíme do batohu na cestu pikslu z nového smoothie makeru plnou lahodného zdravého nápoje, aby nám nescházela energie (protože na Tatranky my teda nejezdíme) a jdeme na to! Jdete do toho s námi i vy?

Kila tíží ze všeho nejmíň
Jistě, že běhat i bruslit se dá i v zimě (třeba i na běžkách, a hlavně na ledních bruslích), stejně jako lyžovat a snowboardovat. Ale ten, kdo zimním sportům příliš neholduje, zrovna jako my (ano, přiznáváme bez mučení), je víceméně nucen zimní období strávit ve fitku – pokud se chce hýbat a nechce do jara vstupovat zbytečně těžší – tělesně i duševně. Protože ona kila, která nabíráme s vánočním pojídáním laskomin jako je cukroví, vánočka a bramborový salát, a která se nás často drží až do března nebo dubna, bývají ve skutečnosti tím, co tíží nejméně. Za to taková úzkost, přepracování, stres a nízké sebevědomí – to dokáže pořádně zavařit a potrápit. Nezoufejte ale, my naštěstí víme, co s tím. A k doktorovi vás posílat nebudeme. Úplně stačí uvědomit si jednu jednoduchou a základní věc – musíte se mít rádi. Takoví, jací jste. S kily navíc i bez nich.

Jak na vnitřní pohodu
A jakmile si tohle uvědomíte, začíná krásná dlouhá cesta, na níž jediným vaším hlavním úkolem bude si tuto sebelásku pěstovat a udržet. Možná to ze začátku bude fuška, ale za chvíli zjistíte, že se vám to moc líbí a že máte víc síly a energie než na začátku, kdy jste s námi vylézali zpod těch březnových kamen. Všechno vám bude připadat hezčí a snazší a budete se cítit jako zamilovaní. Protože vážně budete – sami do sebe. V tom dobrém slova smyslu. Zdravé sebevědomí je klíčem k úspěchu ve všech životních sférách a pomáhá nám nejen se sebe-přijetím, ale také se zlepšením vztahů s ostatními. Kdo je srovnaný a spokojený se sebou, může být oporou druhým a věrným kamarádem, milujícím rodičem, dítětem či partnerem a zkrátka člověkem do nepohody. Protože všechno vychází z té pohody, kterou nosíme uvnitř sebe. Stačí k ní najít cestu a naučit se s ní pracovat a rozvíjet a udržovat ji. Tu největší práci musíte samozřejmě odvést v tichu a klidu sami se sebou, se spolehlivým průvodcem – vlastním dechem. Zkuste se na něj ve chvílích klidu a samoty zaměřit a naslouchat mu, pozorovat, kam vás vede. Dovede vás ke světlu vnitřní pohody, které, jakmile se s ním naučíte pracovat, nezhasne.

Kousek lásky a úsměvu pro každého klienta
Třeba my na takové vnitřní pohodě pracujeme stejně vytrvale jako na zdravých a chutných jídlech, které pro vás denně s láskou připravujeme a rozvážíme v našich krabičkách. S každou krabičkou se vám tak snažíme předat nejen chutné a nutričně plnohodnotné jídlo, ale i kousek toho světla a pohody, které v sobě každý nosí. A potom je na tom světě tak krásně! Potom sluníčko svítí, i když je zrovna pod mrakem, je pěkně, i když vlastně prší, a je teplo, i když venku mrzne. Zní to neskutečně? Zkuste to a uvidíte, jak skvělé to je! Vylezte zpod kamen, podívejte se na svět, jak je krásný a pozitivní. Travte hodně času na čerstvém vzduchu a vdechujte vůni přicházejícího jara. A možná, že se potkáme nejen na lekcích zumby, ale třeba i na cyklostezce na kole, na bruslích, při běhu nebo jen tak na procházce. Dívejte se na všechno s dobrou náladou a ono všechno nakonec dobré bude. My tomu věříme. A vy? Půjdete do toho s námi?

Plno slunce a úsměvů přeje

Váš Krabičkujeme tým