Potravina balená v ochranné atmosféře není živá!

Víte co znamená balení potravin do ochranné atmosféry?

Shrnu to základními „výhodami“,  kterými jsem neustále obohacována firmami, jež se mi tento způsob balení snaží prodat.

Takové potraviny:

  • Lépe vypadají
  • Déle vydrží

Ale!

Zeptala jsem se za svou kariéru několika prodejců: „A jak chutnají?“ „Zůstanou živé?“ „Zůstanou plné vitamínů, plné vitálních látek?“ „Jak můžete říct, že jsou čerstvé, když vydrží o tolik dní déle, než přirozeně?“

Nemuseli odpovídat. Můžete si to vyzkoušet sami. Kupte si zeleninu od místního farmáře, nebo zeleninu v obchodě, zabalenou do ochranné atmosféry.

Taková potravina Vám sice déle vydrží…

Je to způsobeno ochrannými plyny, které jsou namísto kyslíku vpuštěny do obalů, ve kterém se prodávají. Tyto plyny skutečně zabrání rozmnožování mikroorganismů a potravina vydrží až několik týdnů „čerstvá“.

Ale je to přirozené? No. Není to zdravotně závadné.

Každá potravina potřebuje jiný plyn pro to, aby déle vydržela. Některé potraviny potřebují neprodyšné folie, jiné naopak zase prodyšné. Na nějaké potraviny je potřeba dusík, oxid uhličitý a na jiné kyslík. Chemií Vás tady nebudu zahlcovat. Jen chci lajcky vysvětlit, proč firma krabičkujeme tyto plyny nepoužívá a raději rozváží zdravé krabičky každý den, namísto na 3 dny dopředu. Potraviny balené v této ochranné atmosféře nejen, že ztratí plno živin, ale také energii čchi. Věříme tomu, že tyto potraviny už nejsou živé a tudíž nejsou tělu tolik prospěšné, jak chceme, aby naše krabičky byly. Ano, vařením, omýváním, skladováním, následným ohříváním vitamíny také ztrácíme. Ale když jako profesionálové víme, jak takové potraviny upravovat, aby byla ztráta vitamínů minimální, proč toto know how zabít balením v ochranné atmosféře? Lenost? Úspora času? Úspora peněz? Možná. Ale my, holky v krabičkujeme, vaříme rády.

Možná i vy budete nyní koukat na takto balené potraviny jinak. Nejde jen o zeleninu. Proč kupovat takto balené, nebo dokonce již dopředu krájené ovoce? Sýry, šunku, balené pečivo…

Pěkný podzimní den.

Lucka s celým týmem Krabičkujeme.