Zpátky do lavic! Zpátky do krabiček!

Září hlásí návrat do lavic a režimu! Zpříjemněte si toto období pochoutkami z našich Krabiček!

Co si budeme povídat. Děti měly letos „prázdniny“ podstatně delší než obvykle. Ale ty pravé, letní a zážitkové, se nám pomalu chýlí ke konci a děti se chtě nechtě chystají na návrat do škol. Já jako máma jsem za to neskutečně vděčná, protože domácí výuka byla pro nás jako pro zaměstnané rodiče náročnější, než jsme si uměli představit.

Také letní večery se nám krátí, dnů ubývá čím dál dříve. S koncem letní pohody přichází návrat k celoročnímu režimu, hromada věcí se ustálí a vrátí do normálních kolejí. Nastává čas na plnění nových výzev a zároveň je i čas odměn v podobě dobrého jídla (jak jinak než z našich Krabiček).

I když na řadu lidí dopadá s koncem léta určitá melancholie, my v Krabičkujeme máme podzimní období rádi. A to hned z několika důvodů. Vše se po rozlítaném létě pomalu vrací do zajetých kolejí, v zaběhlém režimu si paradoxně člověk může ulevit a odpočinout více než v létě, kdy je venku stále co dělat, a také můžeme zase začít zkoušet a ladit nové podzimní recepty a oprašovat ty staré, osvědčené.

Hutné polévky, které zahřejí na těle i na duši

Podzim je také časem hutných a teplých polévek, které zahřejí na těle i na duši a dodají potřebnou energii bez toho, že byste se po nich cítili přejedení nebo nepříjemně uzemnění natolik, že se vám po obědě nebude chtít pracovat, ale spát. Naším favoritem je jednoznačně dýně, jejíž nasládle bramborovou chuť prostě milujeme. V minulém roce jí ale docela šlapala na paty také kari mrkvová polévka, kukuřičná polévka, polévka z brokolice, polníčku a avokáda, nebo horká (doslova) novinka z červené řepy. Všechny tyhle krasavice se na podzim zase chystáme zařadit do jídelníčku, abyste si na nich mohli pochutnat stejně jako my.

Sladkosti, které jsou povolené

Zatímco v létě potěší spíše snídaně, které v parných dnech příjemně ochladí, jako je nějaký nepečený dezert, nebo jen jahody se zakysanou smetanou či ovoce s vločkami a jogurtem, na podzim zase začínáme dávat přednost snídaním daleko sytějším a také hřejivějším. Milujeme různé buchty, makovce, sladké toasty a kašičky. Výhodou našich krabičkových buchet je skutečnost, že jsou velmi chutné, sladké, ale zároveň zdravé. Protože sladké nerovná se nezdravé – záleží na surovinách a my naše sladké dezerty pečeme jen z těch nejlepších a opravdových. Můžete si je proto dopřát bez výčitek svědomí naprosto a zcela legálně, protože my vám je do jídelníčku dokonce přímo zařadíme!

Domácí kuchyně a s láskou připravované skutečné pokrmy

Pokud se vám už z toho všeho začaly trochu sbíhat sliny, asi si dovedete představit, jak to vypadá u nás v kuchyni. Všechna naše jídla jsou zkrátka tak dobrá, že je pro vás testujeme a také si pochutnáváme. Zapomeňte na průmyslově zpracované potraviny. U nás v Krabičkujeme dostanete jen  kvalitu vycházející ze skutečných potravin připravených ověřenými a bezpečnými postupy a přetvořených v ta nejlahodnější jídla. Skvělé na tom je, že nemusíte ani hnout prstem (možná jen proto, abyste si u nás vytvořili objednávku) a zdravé, chutné a nutričně vyvážené jídlo vám přistane přímo u dveří. To jsme zkrátka my – uvaříme, zabalíme, přivezeme.

Krabičky se hodí úplně pro všechny

Nezáleží na tom, jestli chcete zhubnout, přibrat, nabrat svalovou hmotu, zbavit se posledních pár kritických kil, nebo jen upravit stravování, nastartovat metabolismus, osvojit si zásady správné životosprávy a naučit se jíst zdravě a vyváženě, získat více energie a chuti do života nebo váhu udržovat. Naše Krabičky se hodí pro všechny, kterým není lhostejné, co jim přijde na talíř a kterým záleží na tom, aby jejich jídelníček byl plnohodnotný a opravdový. Strava ovlivňuje mnohé a velkou mírou se podílí i na psychické pohodě – s nedostatkem živin či vitaminů a dalších mikroprvků jsou spojeny stavy únavy, úzkostí a melancholií. Pravidelná a zdravá strava se může stát tím nejlepším lékem na mnoho těžkostí. Pokud si nevíte rady s denním energetickým příjmem, neváhejte nás kontaktovat a my vám spočítáme odpovídající hodnoty přímo na míru. Záleží nám na vaší spokojenosti, protože vaše spokojenost je i naše spokojenost.

Přejeme vám pohodový vstup do prosluněného září a těšíme se na viděnou nad našimi Krabičkami!

Váš Krabičkujeme tým