Krásný den.

Jak už mnozí z Vás ví, rozhodli jsme se jít ekologičtější cestou balení potravin. Ostatně o náročné cestě za ekologištějším podnikáním jsem psala zde: Kompostovatelné obaly a lži kolem nás

Ráda bych všem klientům, kteří si zvolí tyto obaly vysvětlila, jaké druhy máme a jak s nimi zacházet. Vypadá to totiž, že jsme narazili na malého strašáka z kukuřičného škrobu, který vypadá jako plasťák a klienty to vyděsilo.

Naše 100% kompostovatelné obaly neprůhledné již znáte. Jen připomenu, že patří do hnědé popelnice (do biodpadu), nebo na kompost, ale upozorňuji, že trvá až 12 týdnů, než se rozloží. Tyto krabičky jsou vhodné k ohřevu v mikrovlnné troubě! Jsou zdravotně zcela nezávadné. Vyrobeny z celulózy.

Dále Vám představujeme krabičky, které budete dostávat společně s kompostovatelnými obaly.  Tyto krabičky jsou průhledné a mohou mást svým vzhledem. Nebojte se však, jsou vyrobeny z kukuřičného škrobu a jsou také plně kompostovatelné. Pozor! Tyto krabičky nejsou vhodné k ohřevu v mikrovlnné troubě! Ale nebojte, my do nich nedáme nic, co by bylo potřeba ohřát. V kompostárně se tyto obaly rozloží od 30 dnů až do 2 let na kvalitní hnojivo (oxid uhličitý a vodu). Rychlost rozkladu závisí na teplotě a vlhkosti.

Naše krabičky jsou zataveny speciální fólií, která je samozřejmě také plně kompostovatelná, takže se nemusíte obávat jediného plastu v těchto obalech.

Všechny tyto krabičky dostanete v papírové tašce.

Mějte krásný den

Vaše Lucka a krabičkujeme tým.